10 edycja Festiwalu Kalejdoskop!

Film

Piątek, 5 kwietnia

 

godz. 20.30 I Want (No) Reality. Needcompany on Life and Art, reż. Ana Brzezińska

Białostocki Ośrodek Kultury, kino tańca - pokaz filmu

 

Występują:Jan Lauwers, Grace Ellen Barkey, Viviane De Muynck, Maarten Seghers, Hans Petter Dahl, Anneke Bonnema, Misha Downey, Julien Faure, Benoît Gob, Lot Lemm, Yumiko Funaya Inge, Van Bruystegem, Eleonore Valere, Tijen Lawton, Sung-Im Her

 

Scenariusz i reżyseria:Ana Brzezińska

Producenci: Danuta Gęgotek & Katarzyna Siniarska 

Montaż: Agnieszka Glińska P.S.M. 

Zdjęcia: Piotr Tokarski,Karol Jurga

Postprodukcja dźwięku: Filip Krzemień(Dreamsound)

Oprawa graficzna: Edgar Bąk

Kierownik produkcji: Danuta Gęgotek

Partnerzy: Studio Postprodukcyjne ORKA

Promocja wspierana przez: Krakowską Fundację Filmową, Polish Docs

Współfinansowanie: PISF, Narodowe Centrum Kultury & Galeria Kordegarda

Koprodukcja: Needcompany

Produkcja: Yeti Films

 

CZAS TRWANIA 52’

FORMAT HD cam & Blu Ray

JĘZYK polski, angielski, francuski

GATUNEK dokument kreatywy

 

I WANT (NO) REALITY to osobista i zmysłowa opowieść o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie.

Film jest żywiołowym zapisem trwającego pięć lat spotkania reżysera z artystami, którzy postawili w życiu na bezkompromisową postawę twórczą. Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany -jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który zmienia oblicze europejskiego teatru i tańca.

Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest belgijski reżyser i artysta wizualny Jan Lauwers. Prowadzony przez niego interdyscyplinarny zespół od 25 lat opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej.

Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się coś więcej niż artystyczna sprawność.

 

I WANT (NO) REALITY to radykalna opowieść o tym, że bez miłości i odwagi przełamywania schematów, które narzuca rzeczywistość, wszystko, co robimy, pozostaje bezowocne.

Dokument Any Brzezińskiej objęła już opieką Krakowska Fundacja Filmowa (program: Polish Docs), która będzie promowała film za granicą. Partnerami filmu są Studio Produkcyjne ORKA, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Film był realizowany m.in. w Białymstoku podczas prezentacji spektaklu This door is too small (for a bear) 26 Dni Sztuki Współczesnej

Organizator Współorganizatorzy Partnerzy Patroni medialni Sponsorzy